Trening kontroli emocji i stresu permanentnego
Zapraszamy Państwa na szkolenie pt. „Trening kontroli emocji i stresu permanentnego - trening poszerzony o retorykę kontroli napięć i agresji w dialogu zawodowym”.
Powyższy trening wykonywany jest w konwencji kształcenia emocjonalnego kadry służb specjalnych (prowadzący – trenerzy posiadają wieloletnie doświadczenie w szkoleniu służb specjalnych z zakresu kontroli stresu bojowego i traumatycznego oraz profilaktyki układu nerwowego). Trening prowadzony jest wg. koncepcji behawioralnej (trening automatyzacji odruchów) oraz metodą bio-feedbacku czyli kształcenie własnych reakcji fizjologicznych. Zadaniem uczestników w pierwszej fazie treningu jest uzyskanie kontroli nad własnymi reakcjami fizjologicznymi w sytuacji stresu – zagrożenia (kontrola tętna, ciśnienia rozkurczowego, napięć mięśniowych, rytmu oddechowego i reakcji skórno - galwanicznej). Następnie kształcone są kompetencje poznawcze, sprawność intelektualna i pamięć operacyjna w warunkach realnego napięcia. Skuteczność treningu i rozwój kompetencji emocjonalnych u uczestników jest weryfikowana na drodze specjalnie aranżowanych testów przeżyciowych (realne i stresorodne role zadaniowe). W trakcie testów trenerzy dokonują pomiarów reakcji wegetatywnych uczestników prowadząc ewaluację ich sprawności intelektualnej np. pamięci, zdolności dedukcji logicznej, koncentracji, podzielności uwagi, fluencji słownej i reakcji werbalnych w dialogu. Testy prowadzone są z wykorzystaniem m.in. wariografu, neurotoksycznych gadów(węży), a także skorpionów i pająków.
Uczestnicy:
Zespół personelu pełniącego role zawodowe w warunkach stresogennych.
Efekty treningu:
Wzmocnienie układu nerwowego uczestników, a co za tym idzie podwyższenie wydolności układu immunologicznego i pierwotna profilaktyka psychosomatyczna. Wytworzenie umiejętności kontrolowania własnych emocji i emocji partnera interakcji. Podwyższenie swobody intelektualnej i zdolności percepcyjnych w warunkach krytycznych. Zwiększenie motywacji zawodowej i uzyskanie wglądu w obszarze deficytów własnej osobowości. Wzmocnienie odporności psychicznej, pewności siebie i wykształcenie nowego, efektywnego repertuaru kontroli konfliktów wewnętrznych i zewnętrznych w stosunku do organizacji zawodowej.
PROGRAM SZKOLENIA
Temat:
TRENING KONTROLI EMOCJI I STRESU PERMANENTNEGO
Runda wstępu:
· wzajemne poznanie, zarysowanie celu i metodyki treningu,
· wprowadzenie do problematyki stresu i psychosomatyki.
Trening ideomotoryczny( techniki świadomego spowalniania tętna):
· techniki oddechowe,
· techniki oddechowe połączone z muzykoterapią,
· kontrola reakcji trofotropowej(aktywacja układu nerwowego- przywspółczulnego).
Trening rytmu oddechowego i kontroli tętna wg. metodyki SPECNAZU (niegdyś radzieckie, militarne jednostki specjalne):
· moduł ekstremalny, będący zarówno ćwiczeniem jak i testem zdolności wywoływania rzadkoskurczu autosugestywnego (świadome spowalnianie tętna wg. metody wyszkolenia snajperów),
· trening rytmu oddechowego z wykorzystaniem muzyki.
Trening MASEK wg. metodyki MOSADU (wywiad izraelski):
· uczestnicy wg. mechanizmu warunkowania klasycznego wykonują ćwiczenia mające na celu „zapisanie” reakcji spowolnienia tętna pon.55/min. na sygnał twarzy(oczu) rozmówcy.
Behawioralny trening kontroli konfliktów wewnątrz-korporacyjnych:
· doskonalenie asyntonii mimicznej w warunkach presji psychologicznej,
· doskonalenie asyntonii emisji głosu w konflikcie,
· Test Pokerowy KGB ( test kontroli napięć w konflikcie werbalnym).
Trening MASEK powiązany z relaksacją neuromięśniową:
· trening - rozgrzewka bokserska,
· masaże obręczy barkowej,
· ćwiczenia „na maskach”,wiążące rytm oddechowy z rozluźnieniem pasa barkowego (kontrola tętna i ciśnienia tętniczego w stresie).
Moduł komunikacyjny:
· retoryka konfliktu,
· werbalna kontrola agresji i konfliktu w wymiarze wewnątrz-korporacyjnym,
· niewerbalna kontrola agresji i konfliktu.
Testy
· test psychopresji(wariograf elektrodermalny),
· testy opomiarowane bio-feedback,
· testy Animal Horror.
Czas trwania treningu: 8 godzin dydaktycznych
Rozkład godzinowy:
Czas trwania: 10:00 – 17:00,
Miejsce szkolenia:
Warszawa – 15 listopad 2010r.
Koszt udziału 1 osoby wynosi: 1100 zł. PLN brutto
Cena szkolenia dotyczy udziału 1 osoby i zawiera: udział w zajęciach, komplet materiałów , dyplom ukończenia, przerwy kawowe oraz obiad. Pomagamy również w rezerwacji miejsc hotelowych.
Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest przesłanie do nas formularza zgłoszenia na nr. fax. 022 463 62 05. Nie wymagamy przedpłat, płatność realizowana jest po szkoleniu.
Szkolenia zamknięte
Jeśli są Państwo zainteresowani realizacją szkolenia wewnętrznego z przedstawionego tematu prosimy o kontakt: tel. 022 463 62 04, 022 463 63 53 lub szkolenia@effectgroup.pl
Przykładowe opinie uczestników szkolenia:
Szkolenie merytorycznie bardzo interesujące. Ciekawe, zupełnie nieznane mi wcześniej techniki:-) Forma szkolenia bardzo na luzie, co powodowało, że uczestnicy byli otwarci i bardzo chętni do współpracy. Mała grupa i to duży plus. Miejsce szkolenia (hotel przy ul Belwederskiej) - trudność w znalezieniu miejsca do parkowania, no i samo centrum, widomo gigantyczne korki po południu:-))) Ale za to jedzenie w tym hotelu - pycha!
A teraz słówko o prowadzących. Pan Jakub jest po prostu profesjonalistą w każdym calu! Ma niewątpliwy dar do przekazywania wiedzy, wzbudza zaufanie, potrafi od pierwszej chwili zjednać sobie uczestników. Pan Michał zresztą również.
Reasumując, szkolenie szalenie ciekawe, dające wiele możliwości do dalszego indywidualnego doskonalenia. Polecam go wszystkim znajomym dotkniętym problemem radzenia sobie ze stresem.
Vattenfall Heat Poland
Dzień dobry,
Chętnie podzielę się swoją opinią – szkolenie było naprawdę ciekawe. Z perspektywy czasu wzbogaciłabym je w dodatkowe elementy praktyczne z zakresu komunikacji interpersonalnej.
Pozdrawiam serdecznie. IMPRESS DECOR POLSKA SP. Z O.O.

